نقشه سایت|تماس با ما|نظرسنجی|صفحه اصلی
سال 1400 «سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها»
يکشنبه ٠٤ مهر ١٤٠٠

اخبار > دورهمی های مختلف شمار مبتلایان کرونا در استان را افزایش داد


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

دورهمی های مختلف شمار مبتلایان کرونا در استان را افزایش داد

استاندار اردبیل گفت: برپایی دورهمی ها به بهانه های مختلف شمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان را افزایش داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در جلسه هماهنگی طرح شهید سلیمانی تصریح کرد: در حال حاضر تعداد بستری ها در استان افزایش یافته و به ۲۴۰ نفر رسیده است.

وی بیان کرد: تعداد بیماران قرنطینه در منازل نیز به ۲ هزار و ۹۰۰ نفر رسیده است.

استاندار اردبیل افزود: در حال حاضر شهرستان اردبیل در وضعیت قرمز و پارس اباد و مشگین شهر در وضعیت نارنجی قرار دارد و اهالی این شهرستان ها باید بیش از پیش در رعایت پروتکل ها و زدن ماسک اقدام کنند.

بهنام جو با بیان اینکه تالارها تا آخر این هفته با ظرفیت ۲۰ درصد فعالیت می کنند ، اظهار کرد: بعد از هفته جاری برگزاری دورهمی و عروسی ها در خانه و تالارها ممنوع می شود.

وی با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در بازارهای سرپوشیده گفت: با اخذ تعهد کتبی از کسبه این بازارها مبنی بر رعایت ۹۰ درصدی پروتکل های بهداشتی اجازه فعالیت داده خواهد شد.

استاندار اردبیل ادامه داد: در جلوی بازارها نیز باید تمهیداتی برای راهنمایی مردم و مراجعان به بازار ها جهت رعایت پروتکل ها و ماسک اندیشیده شود.

بهنام جو به شیوع ویروس کرونای دلتا اشاره کرد و افزود: سرعت انتشار این ویروس بالا بوده و در فضای بسته بشدت انتقال می یابد.

وی تصریح کرد: همه مشاغل مرتبط با مردم از جمله تاکسی ها و اتوبوس ها باید میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در حوزه خود را کنترل کنند تا محدودیتی در کسب و کار آنان اعمال نشود.

وی گفت: رستوران ها هم باید از پذیرش مشتری در داخل پرهیز کرده و  فعالیت و سفارش خود را به صورت بیرون بر قبول کنند.

بهنام جو با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی افزود: بر اساس قول های مسوولان بهداشتی تا پایان شهریور ماه واکسن داخلی به تولید انبوه و صنعتی می رسد و لازم است تا این زمان در رعایت پروتکل ها ، پرهیز از دورهمی ها و زدن ماسک نهایت دقت را داشته باشیم.

وی از واکسیناسیون سنین بالای ۶۵ سال در استان خبر داد و گفت: واکسیناسیون این گروه به جز ۱۶ هزار نفر انجام شده و با ورود واکسن به استان واکسیناسیون این تعداد نیز انجام می شود.


١٨:٠٤ - يکشنبه ٢٠ تير ١٤٠٠    /    شماره : ٣٧٧٨٩    /    تعداد نمایش : ٢٧٨خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:يکشنبه ٠٤ مهر ١٤٠٠