سال نود و هشت «سال رونق تولید»
اخبار > صدور ٦٦٩ موافقت اصولي و جواز تاسيس در ٩ ماهه سال ٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

صدور ٦٦٩ موافقت اصولي و جواز تاسيس در ٩ ماهه سال ٩٧

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری اردبیل از صدور ٦٦٩ موافقت اصولي و جواز تاسيس در ٩ ماهه سال ٩٧ در سه دستگاه اجرايي استان خبر داد.
قادر تقي زاده گفت : در ٩ ماهه اول سال جاري و در سه بخش گردشگری،صنعت و معدن و کشاورزی در کل ٦٦٩ موافت اصولي و جواز تاسيس صادر شده كه صنعت و معدن با ٣٠٥ مجوز و جهاد كشاورزي با ٢٠٨ مجوز و گردشگري با ٥٦ طرح به ترتيب در رتبه هاي اول تا سوم از نظر مجوزهاي صادره قرار دارند .


وي ميزان سرمايه لازم براي طرح هاي مذكور را از نظر ريالي ۳۱۷۳۵میلیارد ریال و از نظر ارزي ۳۴ میلیون دلار و بیش از ۸۵ میلیون یورو برای اجرای طرحهای مختلف تولیدی و اقتصادي دانسته و گفت : طبق مجوزهاي صادره و طرح هاي ارايه شده در صورت تحقق مجوزهاي صادره برای ۱۴۲۲۵ نفر اشتغال زايي در اين سه حوزه ايجاد خواهد شد.
وی سپس در توضیح مجوزهاي صادره گفت در این مدت و در حوزه کشاورزی و در بخش صنایع تبدیلي براي ١٢١ طرح با ٢٦٤٢ میلیارد ريال و بیش از ۳۳ میلیون دلار در زمینی به مساحت ٧٢ هکتار و با اشتغالزایی۲۰۵۹ نفر مجوز صادر شده است.
ایشان سپس به بخش دام،گلخانه و شیلات اشاره کرد و گفت : در این بخش براي ٥٦ طرح توليدي با بیش از ٢٧٤١ میلیارد ریال در زمینی به مساحت ٥١ هکتار با هماهنگي سازمان نظام مهندسي مجوز صادر شده كه اشتغالزايي ۳۹۵ نفري را به دنبال خواهد داشت .
قادر تقی زاده افزود : در بخش معاونت دام و طیور ‌نیز برای اجرای ۲۰ طرح در زمینی به مساحت ٥ هکتار ۲۳۴میلیارد ریال با اشتغالزایی ۵۶ نفر مجوز صادر شده است.
وی ميزان سرمايه لازم براي مجوزهاي صادره در بخش شیلات را بیش از ۲۵ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در این بخش براي ۱۱ طرح در ٥ هکتار مجوز صادر شده و براي ۲۹ نفر نيز اشتغال پيش بيني شده است که می توان گفت در کل در حوزه کشاورزی در ۹ ماهه سالجاری براي ٢٠٨ طرح با بیش از ۵۶۴۳ میلیارد ریال و ۳۳ میلیون دلار سرمایه مجوز صادر شده است


مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری اردبیل در ادامه به اقدامات صورت گرفته در بخش گردشگری پرداخت و گفت: در طول ۹ ماه گذشته ۵۶ موافقت نامه اصولی به متقاضیان حوزه گردشگري صادر شده كه با ۴۷۶۸میلیارد ریال سرمایه به ميزان ۱۸۳۲ نفر شغل ایجاد خواهد شد و اين علاوه بر مجوزهاي صادره در حوزه صنايع دستي و بخش دفاتر خدمات مسافرتي هست .
وی در توضیح بخش صنعت و معدن نیز گفت در اين بخش براي ۳۰۵ طرح و با ميزان سرمايه گذاري ۲۱۳۱۸میلیارد ریال وبیش از ۸۵ میلیون یورو با اشتغالزايي براي ۱۰۸۵۴ نفر از جوانان و متقاضیان مجوز صادر شده است.


وی به تاكيد مقام عالی استان براي ايجاد اشتغال و هدفگذاري ايجاد اشتغال براي ٢٠٠٠٠ نفر در سال اشاره نموده و گفت با همكاري دستگاه هاي اجرايي و پيگيري مشكلات سرمايه گذاران و حمايت نمایندگان مردم در مجلس و با دعوت از سرمایه گذاران در بخشهای مختلف تولیدی آمادگی خود را جهت هر گونه همکاری با سرمايه گذاران محترم تا حصول نتیجه اعلام مي نماييم .


٠٨:٥٥ - 1397/10/29    /    شماره : ٢٩٤٦٤    /    تعداد نمایش : ٥٨خروج
منو
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری اردبیل می باشد.