سال نود و هشت «سال رونق تولید»
اخبار > توسعه و ايجاد ٢٣ شهرك و نواحی صنعتی در استان اردبیل


  چاپ        ارسال به دوست

توسعه و ايجاد ٢٣ شهرك و نواحی صنعتی در استان اردبیل

  توسعه و ايجاد ٢٣ شهرك و نواحی صنعتی در استان اردبیل در دست بررسي است

قادر تقی زاده مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری اردبیل در جلسه بررسی آخرین وضعیت شهرک ها و نواحی صنعتی استان که در حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری و با حضور دستگاه هاي مرتبط تشکیل شده بود گفت تاکنون ۲۵شهرک و نواحی صنعتی در سطح استان ایجاد شده که از این تعداد ۱۸ شهرک و ناحیه صنعتی فعال می باشد.

ایشان تعداد شهرك هاي صنعتي دولتي را ٨ شهرك و تعداد شهرك هاي خصوصي را ٦ شهرك ذكر كرده و افزود از شهرك هاي خصوصي تا كنون ٢ شهرك فعال هستند كه از شركت سازمان صنعت و معدن و تجارت و شركت شهرك هاي صنعتي برنامه هاي لازم را براي فعال تر نمودن شهرك هاي خصوصي پيگير هستيم .

وي تعداد ناحیه هاي صنعتی دولتی را ۱۱مورد اعلام کردو افزود از این تعداد نیز ۸ ناحیه فعال می باشد كه با هماهنگي هاي لازم در صدد جذب سرمايه گذار به اين نواحي هستيم .
مدیر کل دفتر سرمایه گذاری استانداری اردبیل در ادامه با بیان این مطلب که در مجموع۱۱۲۸/۴۵هکتار زمین در اختیار شهرکها و نواحی صنعتی استان قرار گرفته است افزود از این مقدار ۴۵۱/۸۵هکتار به متقاضیان طرحهای تولیدی واگذار شده و ۲۳۷/۸هکتار نیز در اختیار می باشد که در قالب ۸۴۴قطعه آماده واگذاری به متقاضیان جدید است.
تقی زاده در قسمت دیگر گزارش خود به وضعیت شاغلین این مراکز صنعتی نیز اشاره کرد و گفت از مجموع ۱۱۵۲۷ نفر، تعداد۱۱۲۰۶نفر در شهرکهای صنعتی و تعداد ۳۲۱نفر در نواحی صنعتی مشغول کار بوده و كلا تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی می باشند.

وی در ادامه افزود با عنایت و پیگیریهای جدی استاندار محترم در نظر است تعدادي شهرک توسعه و تعداد ديگري نواحی صنعتی جدید در سطح استان راه اندازی شود که در اين خصوص ٢٣ مكان براي توسعه و ايجاد نواحي صنعتي بررسي پيشنهاد گرديده كه با همكاري دستگاه هاي اجرايي مراحل توسعه و ايجاد ان ها در دست بررسي است .

وي گفت در صورت تحقق اين امر و افزایش این مراکز صنعتی زمينه لازم براي سرمايه گذاران فراهم شده و به دنبال ان شاهد افزایش قابل ملاحظه شاغلین در این شهرکها و نواحی صنعتی استان خواهیم بود.


١١:١٢ - 1397/11/24    /    شماره : ٢٩٤٦٨    /    تعداد نمایش : ٤٣خروج
منو
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری اردبیل می باشد.