سال نود و هشت «سال رونق تولید»
اخبار > اولويت بندی ایجاد و توسعه شهرک ها و نواحی صنعتی جدید در استان


  چاپ        ارسال به دوست

اولويت بندی ایجاد و توسعه شهرک ها و نواحی صنعتی جدید در استان

جلسه اولويت بندی ایجاد و توسعه  شهرک ها و نواحی صنعتی استان پیش از ظهر امروز در محل سالن ويدئو كنفرانس ‌استانداری اردبیل تشکیل شد.

در این جلسه آقای عزیزی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبيل گفت : حسب دستوراستاندار محترم  موضوع ایجاد و توسعه شهرک و نواحی جدید می بایست بر اساس امايش سرزمين و استعداد مناطق مختلف استان و متناسب با پتانسيل هاي ابي استان و اراضي ملي موجود در شهرستان ها با لحاظ شرايط زيست محيطي محقق شود.

 

وي افزود : صدور مجوز و موافقت هاي اصولي براي واحدهاي خارج از شهرك ضمن زمان بر بودن داراي هزينه هاي زيادي براي دولت و بخش خصوصي خواهد بود و به همين دليل توسعه و ايجاد اين شهرك ها و نواحي در استان داراي اهميت است  .

وي با اشاره به اينكه مالكيت فرايند ايجاد و توسعه شركت ها و نواحي صنعتي شركت شهرك هاي صنعتي است افزود : اين شركت وظيفه دارد با بسيج كارشناسان خود ضمن تشكيل و پيگيري صورتجلسات مربوطه و انجام بازديدهاي لازم در خصوص ارسال مختصات شهرك ها و نواحي صنعتي به دستگاه هاي ذيربط اقدام نموده نموده و گزارش دقيق ان را به استانداري ارائه نمايد .

 

در اين جلسه مدير كل دفتر جذب و حمايت از سرمايه گذاري نيز ضمن ارائه گزارشي از جلسات تشكيل شده و پيگيري هاي صورت گرفته توسط اين دفتر گفت : از ٢٣ شهرك و نواحي صنعتي پيشنهادي  ٨ ناحيه به دلايل نبود اراضي ملي مناسب و محدوديت هاي منابع ابي و مسايل زيست محيطي در بررسي هاي كارشناسي حذف و بر حسب تقاضا و ديگر شرايط در نظر گرفته شده  ایجاد ۹ شهرک جدید در مناطق با الویت اول و همسو با تقاضاهای سرمایه گذاران در دستور کار قرار گرفته است.

قادر تقی زاده ایجاد و توسعه شهرکها و نواحی صنعتی جدید را لازمه پیشرفت و توسعه اقتصادی در سطح استان دانست و گفت بر حسب دستور استاندار محترم ايجاد نواحي و شهرك صنعتي در اصلاندوز مغان به جهت تصويب شهرستان شدن اين منطقه و ناحيه ابي بيگلو به جهت اهميت منطقه بايستي در اولويت اول قرار گيرد .

تقی زاده در پایان خواستار مساعدت شركت آب منطقه اي و محیط زیست و ساير دستگاه هاي مرتبط استان در تعیین تکلیف برخی شهرک ها و نواحی صنعتی شد.

در ادامه این جلسه سرپرست شركت شهرك هاي صنعتي استان توضيحاتي پیرامون مشكلات تك تك شهرك ها و نواحي صنعتي ارائه نموده و پس از بحث و تبادل نظر تصمیمات لازم  اتخاذ گردید

 


١٢:١٦ - 1397/12/15    /    شماره : ٢٩٤٩٧    /    تعداد نمایش : ٤٥خروج
منو
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری اردبیل می باشد.