سال نود و هشت «سال رونق تولید»
اخبار > ارتقاي جايگاه سامانه هاي نوين آبيارى استان


  چاپ        ارسال به دوست

ارتقاي جايگاه سامانه هاي نوين آبيارى استان

استاندار ادبیل گفت: سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در ۶ ماهه اول سال از رتبه۱۹ به رتبه ۹ در بحث سامانه های نوین آبیاری دست یافت‌.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو شامگاه پنجشنبه در جلسه بررسی مسایل طرح های اشتغال زا در بخش کشاورزی استان اظهار داشت: ظرفیت کشاورزی استان اردبیل قابل توجه بوده و با همدلی و مدیریت می توان به نتیجه مطلوب دست یافت.

وی ضمن تقدیر از پیگیری نمایندگان و تلاش عوامل سازمان جهاد کشاورزی استان افزود: در سنوات گذشته متوسط سامانه های نوین آبیاری از محل کمک فنی اعتباری یارانه ها در سطح پایین ۵۰۰هکتار و در رتبه ۲۹ کشوری قرار داشت.

استاندار اردبیل ادامه داد: با خیز مناسبی که مسوولان استانی در سال ۹۷ داشتند با اجرای متوسط ۱۳۰۰هکتار با ۱۰ پله صعود به رتبه ۱۹ رسید و این آهنگ رشد و توسعه برای کشاورزی استان اردبیل نوید افزایش اشتغال در حوزه کشاورزی را می دهد.

وی با بیان اینکه رشد در اجرای سامانه نوین آبیاری از برای استان ضرورت دارد گفت:خوشبختانه در ۶ ماهه اول سالجاری این آهنگ توسعه بصورت مستمر ادامه داشته و با ۱۰ پله رشد استان اردبیل را در رتبه ۹ کشوری قرار داده است و این یک خبر خوب برای حوزه کشاورزی استان اردبیل است.

اکبر بهنام جو ادامه داد: با نامه رسمی و مکتوب مسولان وزارت جهاد کشاورزی با اجرای ۲۱۰۰هکتار در ۶ ماهه اول میزان متوسط سطح سامانه های نوین آبیاری به ۱۵هزار هکتار رسیده است.

وی با بیان اینکه در سال های آینده اردبیل، رتبه مطلوب تری را در بخش های مختلف کشاورزی کسب می کند، افزود: ایجاد شهرک های گلخانه ای در شمال استان و شهرستان ها با جدیت دنبال می شود که با راه اندازی این بخش نفرات قابل توجهی از جوانان در این بخش ها مشغول به کار می شوند.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه اهلیت سرمایه گذاران از سوی دستگاه های متولی باید بررسی شود گفت: در رابطه با توان و اجرای سرمایه گذاری باید دقت لازم در رابطه با بازار مصرف و طرح توجیهی انجام شود تا در آینده با مشکل بازار تقاضا بوجود نیاید.

این مسئول با تاکید بر اینکه جهاد کشاورزی به برش شهرستانی اشتغال توجه داشته باشد اظهار کرد: در جلسات آتی باید میزان اشتغال طرح های در دست اجرا تفکیک شده و اعلام شود.

بهنام جو با بیان اینکه از ۱۰۹واحد راکد حوزه کشاورزی ۵۲ مورد به چرخه فعالیت برگشته است گفت: ایجاد اشتغال به برنامه ریزی، پیگیری و مدیریت نیاز دارد و این سه محور در توسعه و پیشرفت جامعه نقش مهمی ایفا می کند.

در این جلسه رییس شعب بانک کشاورزی و رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل عملکرد خود را در حوزه اشتغال و تسهیلات بانکی تشریح کردند.


٠٠:٥٣ - 1398/07/16    /    شماره : ٣٢٢٧٨    /    تعداد نمایش : ٤٥خروج
منو
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری اردبیل می باشد.