نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و هشت «سال رونق تولید»
پنج شنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٨

اخبار > آغاز سرمایه گذاری سازمان اقتصادی کوثر در استان


  چاپ        ارسال به دوست

با توافق استاندار اردبیل؛

آغاز سرمایه گذاری سازمان اقتصادی کوثر در استان

استاندار اردبیل در جلسه ای با مدیرعامل هلدینگ کشاورزی سازمان اقتصادی کوثر جهت شروع سرمایه گذاری این هلدینگ در استان به توافق رسیدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو از امضای توافقنامه بین هلدینگ کشاورزی سازمان اقتصادی کوثر و استانداری اردبیل خبر داد و افزود:  هلدینگ کشاورزی سازمان اقتصادی کوثر متعهد شد برای احداث گلخانه در پارس آباد مغان در زمینی به وسعت ۲۰۰ هکتار، در فاز اول در ۱۰۰ هکتار با اشتغال زایی مستقیم و پایدار برای ۱۴۰۰ نفر اقدام نماید.

وی در ادامه گفت: همچنین با رفع برخی مشکلات، احداث مجتمع دام سبک ۲۰ هزار راسی با ۱۰ هزار راس دام مولد در ۱۸ ماه در زمینی به وسعت ۹۵ هکتار با اشتغالزایی مستقیم و پایدار برای ۲۰۰ نفر و سرمایه گذاری ۸۰۰ میلیارد ریال بزودی توسط شرکت اجداد سپیدان کوثر عملیات  اجرایی آن شروع خواهد شد.

گفتنی است، طبق این توافق نامه شرکت اجداد سپیدان کوثر از سوی سازمان اقتصادی کوثر مجری طرح توسعه ایستگاه های موجود اصلاح و تکثیر شترهای دو کوهانه استان اعلام شد.

همچنین براساس توافق نامه، شرکت مرغک بعنوان بزرگترین کارخانه جوجه کشی خاورمیانه از سوی سازمان اقتصادی کوثر و با مشارکت کارخانه تولید خوراک دام و طیور زیبادانه اردبیل، در جهت تکمیل زنجیره تولید تخم مرغ و ایجاد واحد بزرگ یک میلیون قطعه ای مرغ تخمگذار با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۸۰۰ میلیارد ریال و اخذ مجوز های لازم و ایجاد صنایع وابسته آن از جمله بسته بندی و تولید کود و صادرات محصول مشارکت نماید.

اضافه می نماید، هیاتی از سازمان اقتصادی کوثر به ریاست دکتر نوروزی، مدیر عامل هلدینگ کشاورزی آن سازمان از جعفر آباد مغان، کشت وصنعت مغان، شهرستان های پارس آباد و اصلاندوز و نیر و نمین بازدید کردند.


٢٠:٤٣ - دوشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٨    /    شماره : ٣٠٧٩٤    /    تعداد نمایش : ٧٩خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:پنج شنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٨