نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و نه «سال جهش تولید»
دوشنبه ٠٥ خرداد ١٣٩٩

اخبار > طرح کنترل اصناف تا۲۳ فروردین ادامه دارد


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

طرح کنترل اصناف تا۲۳ فروردین ادامه دارد

استاندار اردبیل گفت: طبق مصوب و تصمیم نهایی ستاد ملی مقابله با کرونا طرح تعطیلی بازار و اصناف در استان اردبیل تا ۲۳ فروردین ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در جلسه مدیریت و کنترل ویروس کرونا در استان اظهار کرد: طبق مصوب ستاد ملی مبارزه با کرونا، فعالیت مجدد مشاغل و کسب و کارهای کم ریسک از ۲۳ فروردین ماه با رعایت پروتکل بهداشتی در سطح استان آغاز می شود.

وی با بیان اینکه مردم و مسوولان برای مقابله با کرونا وحدت رویه دارند افزود: مردم ،صاحبان مشاغل  و مسوولان برای مبارزه با کرونا تمام توصیه های بهداشتی را رعایت می کنند تا کمترین آسیب به جامعه وارد شود.

استاندار اردبیل با تاکید بر اینکه پروتکل‌ها و اصولی که وزارت بهداشت اعلام می کند باید رعایت شود افزود: با رعایت پروتکل بهداشتی فعالیت‌های اقتصادی کم ریسک از سر گرفته می شود اما فعالیت‌های واحدهای پرریسک باید همچنان منتظر تصمیمات بعدی باشند.

این مسوول با اشاره به اینکه نظارت اصلی فعالیت اصناف بر عهده علوم پزشکی است افزود: علاوه براین در صورت لزوم با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی از سایر نیروهای کمکی نیز استفاده می شود.

بهنام جو ادامه داد: چگونگی آغاز فعالیت های اقتصادی  در صدا و سیمای مرکز استان برای عموم اطلاع رسانی می شود که طبق آموزش وظایف هر یک از اصناف و مردم مشخص شود.

وی افزود: طبق مصوب ستاد ملی کرونا از ۲۳ فرودین ماه نیز حداقل دو سوم کارکنان باید سرکار حاضر شوند مگر جاهایی که ضرورت داشته باشد بیش از دو سوم بر سر کار خواهند رفت.

این مسوول اضافه کرد: افرادی که سن بالاتر و یا بیماری‌های زمینه ای داشته باشند در اولویت یک سومی قرار خواهند گرفت و مسوولان مربوطه باید این وضعیت را مدیریت کنند.

نماینده عالی دولت در استان اردبیل اظهار کرد: حضور فرد مبتلا به کرونا در محل کار تخلف است چرا که حضور کسی که مبتلا به ویروس شده در جامعه و سرکار و اجتماعات ممنوع بوده و باید خود و اشخاص نزدیک به این فرد قرنطینه شوند.

وی تاکید کرد : رعایت چهار چوب ها و دستورالعمل‌های بهداشتی برای درمان بیماری کرونا ضرورت دارد و ما هم تلاش می کنیم با شناسایی افراد آسیب پذیر چه از لحاظ مادی، چه از لحاظ معنوی از میزان استرس و اضطراب آنها کاسته شود.

اکبر بهنام جو بیان کرد: از هفته آینده ساعت کاری ادارات طبق روال قبلی از ۷ صبح تا ۱۴ ( ۲ بعد ازظهر) خواهد بود.


١٧:٣٦ - يکشنبه ١٧ فروردين ١٣٩٩    /    شماره : ٣٣٤٨١    /    تعداد نمایش : ٨٤خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:دوشنبه ٠٥ خرداد ١٣٩٩