نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و نه «سال جهش تولید»
جمعه ٠٩ آبان ١٣٩٩

اخبار > ادامه پیگیری مشکلات واحدهای راکد استان توسط استاندار اردبیل


  چاپ        ارسال به دوست

ادامه پیگیری مشکلات واحدهای راکد استان توسط استاندار اردبیل

استاندار اردبیل در ادامه پیگیری مشکلات واحدهای راکد و نیمه فعال استان از دو واحد تولیدی بازدید و در جریان مشکلات آنان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو روز جمعه در جریان بازدید از این  واحدها،فعال سازی و رفع مشکلات آنان را گامی در راستای رونق اقتصادی و اشتغال در منطقه دانست.

وی گفت:سرمایه گذاری های انجام گرفته در این واحدها باید با رفع موانع به مدار تولید بیاید و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه عمده مشکلات واحدهای راکد و نیمه فعال کمبود سرمایه در گردش ، مشکلات بانکی و واردات ماشین آلات مورد نیاز است، از تلاش برای رفع این موانع جهت ورود به چرخه تولید خبر داد.

 راه‌اندازی مجدد ۷۵ واحد تولیدی راکد در برنامه کاری سال جاری قرار گرفته و تاکنون حدود ۴۰ واحد از آنها احیا و فعال شده و مابقی نیز در حال بررسی مشکلات هستند. 

 در حال حاضر از مجموع  ۵۸۶ واحد صنعتی و تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری با ظرفیت اشتغال ۹ هزار نفر در مناطق مختلف استان ۴۶۰ واحد فعال و در حال تولید بوده و ۱۲۶ واحد نیز بدلایل اختلاف شرکا ، افزایش قیمت مواد اولیه ،مشکل تامین سرمایه در گردش ،تغییر تکنولوژی تولید و یا مشکل تامین مواد اولیه وارداتی ناشی از اعمال تحریم‌های ظالمانه خارجی متوقف ، راکد و از چرخه تولید خارج هستند.


١٩:٤٢ - جمعه ٢٥ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ٣٥٧٥٨    /    تعداد نمایش : ١٢٤خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:جمعه ٠٩ آبان ١٣٩٩