سال ۱۴۰۲؛ سال «مهار تورم و رشد تولید»
اخبار > استفاده بهینه از انرژی در واحدهای تولیدی مدیریت می شود


  چاپ        ارسال به دوست

استفاده بهینه از انرژی در واحدهای تولیدی مدیریت می شود

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری اردبیل گفت: استفاده بهینه از انرژی در واحدهای تولیدی مدیریت و پایش می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، بهروز خلیلی در جلسه مدیریت مصرف انرژی (برق و گاز) در واحدهای تولیدی و اقتصادی استان افزود: در راستای مدیریت استفاده بهینه در مصرف انرژی و صرفه جویی در مصارف طی یک هفته جاری با عقد قرار داد بین 50 واحد های تولیدی و اقتصادی در سطح استان تاکنون در مصرف 12 مگاوات برق صرفه جویی صورت گرفته و این روند باید همچنان ادامه یابد.

 وی بیان کرد: همچنین با شناسایی و توقیف 35 مورد که به تولید ارز دیجیتالی مشغول بودند 1/342 کیلووات صرفه جویی در مصرف برق حاصل شده است.

خلیلی تصریح کرد: برای کوتاه مدت نیز در بحث صرفه جویی و کاهش مصارف غیرضروری و فرهنگ سازی مصارف انرژی دنبال می شود.

وی اظهار کرد: در بحث میان مدت و بلند مدت نیز، مباحث مهمی نظیر فرهنگ سازی الگوی مصرف بهینه، جذب سرمایه گذاری در خصوص تولید انرژی های نو مانند خورشیدی و بادی، بهسازی و نوسازی صنایع و ارتقا تجهیزات و تکنولوژی، بهینه سازی مصارف سوخت در واحدهای صنعتی، مرغداری، گاوداری و خدماتی و گردشگری، رعایت استاندارد های مصارف انرژی در هنگام صدور مجوزها، استفاده از ظرفیت های علمی استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان به صورت جدی پیگیری خواهد شد.

خلیلی گفت: مدیریت مصرف انرژی اعم از گاز و برق در واحدهای تولیدی و اقتصادی هم از نظر مدیریت بهره وری و کاهش هزینه های تولید و هم از نظر استفاده بهینه از منابع انرژی در راستای اهداف توسعه ای بسیار حایز اهمیت هست.

وی با بیان اینکه در کشور ما مصرف این منابع بیش از 5 برابر از استانداردهای جهانی هست، افزود: این روند نیازمند برنامه ریزی دقیق و بهینه سازی مصارف این منابع می باشد.

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری اردبیل بیان کرد: قوانین بالادستی مطلوبی در این زمینه نظیر سیاست های ده گانه الگوی مصرف ارایه شده از سوی مقام معظم رهبری، سند بهره وری انرژی وزارت نیرو و قانون هدفمند کردن یارانه و بهینه سازی مصرف انرژی وجود دارد که بایستی به صورت دقیق اجرا شده تا به صورت ملموس اثرات آن را در سطح جامعه شاهد باشیم.

وی افزود: برای هر کیلووات ساعت انرژی حدود 800 دلار هزینه نیاز هست و با 10 درصد صرفه جویی و استفاده بهینه ما می توانیم شاهد کاهش مصرف سالانه 20 میلیون بشکه نفت و صرفه جویی بیش از 1000میلیارد تومان هزینه ها باشیم.


١٢:٠٠ - 1399/10/27    /    شماره : ٣٦٦٦٤    /    تعداد نمایش : ٥١٩خروج
منو
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری اردبیل می باشد.