سال ۱۴۰۳ «جهش تولید با مشارکت مردم»
اخبار > موانع واحدهای تولیدی تاثیرگذار در اشتغال و صادرات رفع می شود


  چاپ        ارسال به دوست

موانع واحدهای تولیدی تاثیرگذار در اشتغال و صادرات رفع می شود

استاندار اردبیل گفت: موانع و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی تاثیرگذار در اشتغال و صادرات رفع می شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو با همراهی معاون اقتصادی خود و مدیران دستگاههای اجرایی در جریان بازدید از طرح ها و واحدهای اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: این واحدها در راستای افزایش توان تولید و اشتغال با مشکلاتی چون مجوز ، مشکلات ارزی ، سرمایه ثابت و در گردش و انشعابات خدمات مواجه می شوند که هماهنگی های لازم برای تسهیل فعالیت آنان انجام می شود.

 

استاندار اردبیل اظهار کرد: این واحدها پتانسیل بالایی در توسعه صادرات غیرنفتی استان داشته و علاوه بر افزایش توان تولید ،اشتغالزایی پایدار و خوداتکایی داخلی را اثبات می کنند.

 

 بهنام جو از سردخانه اتمسفریک زیر صفر چهار هزار تنی که با سرمایه گذاری 80 میلیاردی و پیشرفت 70 درصدی در حال اجرا بوده بازدید کرد و گفت: با تامین بخشی از سرمایه گذاری به صورت تسهیلات و همچنین حل مشکلات مربوط به انشعابات گاز، برق و جاده دسترسی، بزودی شاهد بهره برداری از این طرح با اشتغالزایی 15 نفری خواهیم بود.

 

وی در جریان بازدید از واحد فرآوری و بسته بندی پای مرغ شرکت آیدا گستر افزود: این واحد ظرفیت خود را از 250 تن با اشتغال زایی ۱۰۰ نفر در سال گذشته به 500 تن با اشتغالزایی 250نفر در سالجاری رسانده و درحال حاضر سالانه بیش از 8 میلیون دلار صادرات دارد.

 

وی تصریح کرد: با هماهنگی دستگاههای اجرایی تا پایان سال مجوزها و تسهیلات لازم برای طرح های توسعه ای شرکت سرمایه گذار آیدا گستر در زمینه تولید سوسیس،کالباس ، پودر گوشت و قطعه بندی گوشت سفید صادر خواهد شد تا بزودی شاهد افزایش اشتغال تا ظرفیت 450 نفر در این مجموعه باشیم.

 

در ادامه ، استاندار اردبیل از مجموعه شرکت انیکس سفال و تولید گرانول، محصولات سفالی و آجرهای نسوز بازدید کرده و گفت: این واحد در حال حاضر با سرمایه گذاری 300 میلیارد ریال در حال احداث بوده و با پیگیری اولویت های این واحد بزودی علاوه بر تولید آجرهای نسوز و انواع محصولات صنایع دستی ، شاهد تولید 500 تن گرانول در روز خواهیم بود .

 

بهنام جو افزود: این واحد علاوه بر اشتغال بیش از 100 نفری ، توسعه صادرات استان به صورت ماهانه حدود 15 تا 20 میلیون دلاری را موجب خواهد شد.

 

وی در ادامه از مجتمع فرآوری، بسته بندی و تولید انواع محصولات از عسل بازدید کرد و گفت: سرمایه گذار این طرح با خرید واحدی که 15 سال راکد بوده ، با 50 میلیارد ریال سرمایه گذاری کرده و در دهه مبارک فجر امسال با اشتغالزایی 30 نفری واحد خود را بهره برداری می کند.


١٢:١٥ - 1399/10/20    /    شماره : ٣٦٦٦٥    /    تعداد نمایش : ٨٩٦خروج
منو
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری اردبیل می باشد.