چاپ        ارسال به دوست

عملیات نهال‌کاری حاشیه جاده‌ها آغاز می شود

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: توسعه نهال‌کاری در حریم جاده ها و حاشیه شهرها با جدیت عملیاتی شده و در این راستا جهش جنگل‌کاری و ایجاد کمربند سبز محقق می شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، سید کمال الدین میرجعفریان در جلسه هماهنگی برای اجرای طرح توسعه فضای سبز در حاشیه شهرها و جاده ها بر همکاری بین دستگاه‌ها برای نهال‌کاری، نگهداری و توسعه این امر تاکید کرد.

وی افزود: اجرای طرح نهال‌کاری در حاشیه جاده ها در ایجاد فضای آرامبخش موثر بوده و چه بسا تاثیراتی هم بر کاهش تصادفات ناشی از خستگی خواهد داشت.

میرجعفریان اظهار کرد: با توجه به تاثیرات مثبت دیگری که درخت‌کاری در حاشیه جاده ها دارد، لازم است دستگاه‌های حوزه راهداری، منابع طبیعی، راه و شهرسازی و آب با نگاهی فرا دستگاهی این موضوع را مد نظر قرار دهند.

وی با یادآوری آثار روانی و تلطیف هوا، کنترل مخاطرات طبیعی در مواقع طوفان و عامل بازدارنده از تعدی به حریم جاده بر تسریع در تدوین طرح و برنامه اجرایی از سوی دستگاه‌های مرتبط در کمترین زمان تاکید کرد.

وی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی و تامین منابع مالی و تجهیزات مورد نیاز از سوی دستگاه‌ها نیز ضروری است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: در شهرستان ها نیز فرمانداران با مشخص کردن حدود وظایف شهرستانی محدوده های قابل اجرا را تعیین کنند.

میرجعفریان با اشاره به اجرای کمربندی سبز در حاشیه و داخل شهرها از سوی شهرداری ها بر کارشناسی و شناسایی گونه های متناسب با جغرافیای استان تاکید کرد.

وی افزود: در این راستا نیز تکالیف دستگاه‌ها مشخص بوده و لازم است در خصوص تامین نهال به تعداد بالا از سوی منابع طبیعی اقدام شود.


١٢:١٨ - چهارشنبه ٣ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ٣٨٥٧٢    /    تعداد نمایش : ٧٥



خروج