چاپ        ارسال به دوست

راهگشایی برای ۳۴ مانع حوزه تولید استان اردبیل در سال ۱۴۰۱/ ۴۵۰۰میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت پرداخت شد

استاندار اردبیل با اشاره به تلاش‌های انجام‌گرفته طی سال جاری در راستای رفع مشکلات سرمایه‌گذاران استان، از راهگشایی برای ۳۴ مانع حوزه تولید خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل،ح سیدحامد عاملی در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با تأکید بر برنامه‌ریزی و ایجاد تحول در راستای رفع مشکلات از سوی مدیران استان بیان کرد: در سال ۱۴۰۱ به‌منظور رفع مشکلات سرمایه‌گذاران استان اردبیل، برای ۳۴ مانع حوزه تولید راهگشایی شد.

وی افزود: با توجه به برگزاری رویداد اردبیل ۲۰۲۳ -پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو- در استان، لازم است همایش سرمایه‌گذاری در اردبیل برگزار و علاوه بر معرفی ظرفیت‌ها، آمادگی و فراهم آوردن زمینه سرمایه‌گذاری نیز اعلام شود.

استاندار اردبیل بر استمرار ارتباط بخش خصوصی با دولت در راستای رفع مشکلات و تسریع در روند اجرای سرمایه‌گذاری‌ها تأکید کرد و ادامه داد: در این راستا لازم است سامانه قابل دسترس برای مدیران جهت رصد، پیگیری و حل مشکلات این سرمایه‌گذاری‌ها از سوی اتاق بازرگانی طراحی شود.

لزوم اهتمام بیش‌تر مدیران برای اقدامات تحولی

عاملی جدیت مدیران و ارائه برنامه‌های جدید در سال آینده را ضروری دانست و اظهار کرد: طی سال جاری برخی از مدیران بر اساس برنامه عمل کردند که شایسته قدردانی است و با ارزیابی‌های صورت‌گرفته و در جهت حفاظت از حقوق مردم، باید برخی از مدیران تحول در برنامه‌ریزی داشته باشند.

وی با بیان این‌که در حوزه تولید و اقتصاد و حمایت از این بخش، همدلی کاملی در استان وجود دارد، افزود: رئیس‌کل دادگستری استان اردبیل، دادستان مرکز استان و دستگاه‌های نظارتی نیز در راستای کمک به حوزه تولید، کمک‌کار دولت هستند.

استاندار اردبیل تصریح کرد: مدیران باید شجاعانه عمل و تصمیم‌گیری کنند و در قالب ظرفیت‌های قانونی حل مشکلات و موانع را سرعت بخشند و با نگاه تحولی در راستای جابه‌جایی کارشناسان کم‌کار در زمینه خدمت‌رسانی به مردم اقدام کنند.

پرداخت ۴۵۰۰میلیارد تومان تسهیلات بانکی به حوزه صنعت استان اردبیل

عاملی در ادامه به پرداخت تسهیلات ۴۵۰۰میلیارد تومانی بانک‌ها به حوزه صنعت استان اردبیل اشاره کرد و با تأکید بر استفاده از دیگر ظرفیت‌های موجود برای جذب منابع به استان و بخش تولید، افزود: ظرفیت تسهیلات اوراق گام از جمله این منابع است که بانک‌ها با همکاری اتاق بازرگانی می‌توانند در راستای آموزش روند اخذ این تسهیلات، سرمایه‌گذاران و واحدهای تولیدی را یاری دهند.

وی بیان کرد: با توجه به اهمیت جذب منابع به استان اردبیل در روند راهگشایی از موانع تولید، در صورت مساعدت اتاق بازرگانی و بانک‌ها، امکان جذب ۴ تا ۵هزارمیلیارد تومان از این محل نیز وجود دارد که می‌تواند تحول بزرگی در بخش تولید استان ایجاد کند.

پایان پیام


١٧:٣٣ - شنبه ٢٧ اسفند ١٤٠١    /    شماره : ٤٢٤٩٣    /    تعداد نمایش : ٦٩خروج